sales@tycovalve.com+-86 15961836110
Добие Цитат

Активатор на електричен прирабнички топчест вентил CF8/тефлонски/класа 150

ВЕНТИЛИ Категории

Контактирајте нѐ
sales@tycovalve.com+-86 15961836110108 Meiyu Road, Xinwu District, Wuxi, Кина

Активатор на електричен прирабнички топчест вентил CF8/тефлонски/класа 150

Номинален дијаметар DN15 ~ DN800 (mm) 1/2″-32″

Номинален притисок PN1.6, 2.5, 4.0, 6.4 MPa/Class150-Class1500

Тип на поврзување Прирабничка врска

Форма за запечатување Мека заптивка (нормална температура), метална тврда заптивка (висока температура)

Напон на напојување DC24V, AC110V, AC220V, AC380V

Опсег на дејство 0~90 °

Јадрото на вентилот е сферично јадро на вентилот од типот „О“.

Материјал на телото на вентилот: јаглероден челик, нерѓосувачки челик 304, 316

Структура на телото на вентилот Структура со два дела (дводелна)

Користете средна вода, масло, гас, корозивен медиум итн

Контролен режим Режим на прекинувач (контрола на две позиции на прекинувач), интелигентен тип на регулација (контрола на аналоген сигнал од 4~20 mA)

спецификации
Брошури и листови со податоци
Испраќање на барањето за прибирање

Спецификации на електричен прирабнички активатор на топчест вентил CF8/тефлонски/ClASS 150

Електричниот прирабнички топчест вентил е составен од електричен активатор и топчест вентил. По пристапот до струја, моторот на побудувачот се ротира за да го контролира прекинувачот на топчестиот вентил. Може да биде опремен со аналоген тип на прилагодување и тип на протокол за комуникација 485

Кинески производители на електрични прирабнички топчести вентили

Електричните прирабнички топчести вентили може да се поделат на пропорционален тип на прилагодување, тип на прекинувач, тип отпорен на експлозија, потоплив тип итн. според типот на погонот. Според стандардот на топчестиот вентил, може да се подели на американски стандард, јапонски стандард, европски стандард и други стандарди за телото на вентилот; За нерѓосувачки челик, јаглероден челик итн.

Рачен електричен топчест вентил со двојна намена

Електричен прирабнички топчест вентил
TQ електричен активатор + Топчест вентил од нерѓосувачки челик: голема моќност на вртежен момент
Електричен Автоматски топчест вентил
TJ електричен активатор + топчест вентил од јаглероден челик: низок вртежен момент и моќност (евтина цена)

Електричен Автоматски топчест вентил

Топчестиот вентил со електричен прирабник е еден вид вентил кој го користи електричниот погон како уред за возење, снабдува 24V/110V/380V и други напони, а потоа моторот се превртува и се враќа назад за да го контролира отворањето и затворањето на топчестиот вентил.

Материјалот на седиштата може да биде тефлонски или PPL отпорен на високи температури

Стандардна спецификација за електрични прирабнички топчести вентили:

Должина на структурата: GB12221-89, ANSI B16.10, JIS B2002, NF E29-305, DIN3202

Дизајн и производство: GB12237-89, API608, API 6D, JPI 7S-48, BS5351, DIN3357

Големина на прирабница: JB/T74 ~ 90 (JB74 ~ 90), GB9112 ~ 9131, HGJ44 ~ 76

Активатор на електричен прирабнички топчест вентил:

Излезен вртежен момент 50N · M ~ 2000N · М

Време на дејство 15 секунди – 60 секунди (приспособливо)

Амбиентална температура – ​​25~+70 ℃

Излезен сигнал 4-20mA аналоген сигнал

Активаторот може да биде отпорен на експлозија со рачен уред

Прилагодлив опсег 250:1 (DN15-80); 350: 1 (DN10-300)

Електричен прирабнички топчест вентил

Топчест вентил од електричен јаглероден челик, топчест вентил од електричен нерѓосувачки челик

ТОПЧЕНИОТ вентил со ЕЛЕКТРИЧНИ ПРИБРАНИ МОЖЕ ДА СЕ прикачи со топка или фиксна топка, горната прирабница за поврзување на дискот е во согласност со стандардот ISO 5211 и може да се поврзе со различни актуатори

Номинален дијаметар DN15 ~ DN800 (mm) 1/2″-32″

Номинален притисок PN1.6, 2.5, 4.0, 6.4 MPa/Class150-Class1500

Тип на поврзување Прирабничка врска

Форма за запечатување Мека заптивка (нормална температура), метална тврда заптивка (висока температура)

Напон на напојување DC24V, AC110V, AC220V, AC380V

Опсег на дејство 0~90 °

Јадрото на вентилот е сферично јадро на вентилот од типот „О“.

Материјал на телото на вентилот: јаглероден челик, нерѓосувачки челик 304, 316

Структура на телото на вентилот Структура со два дела (дводелна)

Користете средна вода, масло, гас, корозивен медиум итн

Контролен режим Режим на прекинувач (контрола на две позиции на прекинувач), интелигентен тип на регулација (контрола на аналоген сигнал од 4~20 mA)

Електричен Автоматски прирабнички топчест вентил

Можете исто така да изберете електрични прирабници топчест вентил без работа со рачно тркало, секако дека е поевтино, ќе бидеме опремени со надворешен хексагонален клуч, можете и рачно да го отворате и затворате вентилот преку клучот

Електричен прирабнички активатор на топчест вентил Структурен цртеж
Електричен прирабнички активатор на топчест вентил Структурен цртеж

Електричен прирабнички топчест вентил Главна надворешна и поврзувачка димензии

NPSD1dKDCfN-OZLТОЈE
1 / 2 "1534.960.3901414-1610879 125
3 / 4 "2042.969.91001614-1611782 125
1 "2550.879.41101614-16127102 155
1 1/43263.588.91151824-16140106155
1 1/2387398.41251824-16165128240
2 "5092.1120.71501824-19178135240
2 1/265104.8139.71802024-19190145280
3 "78127152.41902224-19203160320
4 "98157.2190.52302428-19229180320
5 "123185.7215.92552628-22356252530
6 "148215.9241.32802828-22394285630
8 "198269.9298.53453028-22457385800
10 "248323.8362.040534212-25533485
12 "298381.0431.848536312-25610545
14348412.8476.353544312-25686635
Електричен прирабнички топчест вентил

Карактеристики

1. Стеблото на вентилот има антистатичко поставување

2. Стеблото на вентилот е дизајнирано со уред против исклучување.

3. Има дизајн на дупка за ослободување од притисок на топчестиот жлеб на челичната топка.

4. Прифатете го дизајнот на платформата на погонот за директна инсталација ISO 5211.

Прирачници за електричен прирабнички погон на топчест вентил CF8/PTFE/ClASS 150

Преземања: Електричен прирабнички погон на топчести вентили CF8/PTFE/ClASS 150.pdf
Брошурите и листовите со податоци не може да се преземат или прикажуваат, испратете ни е-пошта за да побараме, ние ќе ви ги дадеме потребните информации што е можно поскоро.

Побарајте понуда за електричен прирабнички активатор на топчест вентил CF8/PTFE/ClASS 150

Поднесете го формуларот подолу и еден од нашите професионални експерти за сервис на вентили ќе биде во контакт со вас наскоро за да разговара за вашите потреби. Ве молиме бидете што е можно поконкретни во однос на потребите за вашата апликација.