sales@tycovalve.com+-86 15961836110
Добие Цитат

Електричен активиран вентил за пеперутка-дуктилно железо

ВЕНТИЛИ Категории

Контактирајте нѐ
sales@tycovalve.com+-86 15961836110108 Meiyu Road, Xinwu District, Wuxi, Кина

Електричен активиран вентил за пеперутка-дуктилно железо

Форма на прекинувач: рачна (рачка, опрема за црви), пневматски, електричен
Материјал на телото: QT450, WCB, CF8, CF8M
Материјал на седиштата: EPDM, тефлонски, NBR, итн.
Материјал на плочата на вентилот: QT450, CF8, CF8M, итн.
Стандарди: API, JIS, EN, DIN, итн.
Начин на поврзување: клип за навртки
Структура на вентилот: централен вентил за пеперутка
Големина: од 4 инчи до 48 инчи

Напон: DC24V, AC110V, AC220V, AC380V, итн.

спецификации
Брошури и листови со податоци
Испраќање на барањето за прибирање

Спецификации на електричен активиран вентил за пеперутка-дуктилно железо

Електричен активиран вентил за пеперутка е комбинација од фин и мал електричен активатор и мек запечатувачки вентил за пеперутка на средната линија. Електричен автоматски контролен вентил, тоа е еден вид контролен елемент на цевководот за контрола на индустриска автоматизација. Може да се контролира и работи со двофазно напојување 380VC и еднофазно напојување AC220V, AC110V и DC 24VDC. Обично се користи за далечинско префрлување или регулирање на медиумот на гасоводот.

Производител на вентили за вентили со електричен активиран тип

Ние сме производител на електрични вентили за пеперутка лоцирани во Кина, производите имаат високи перформанси, добредојдовте да се распрашате

Електричен активиран вентил од типот на пеперутка
Електричен активиран вентил од типот на пеперутка

Електрична активирана функција на вентил за пеперутка

Вентилот за пеперутка од типот Електричен наврт се нарекува и вентил за пеперутка со единечна плоча

Тоа е едноставна структура на регулирачкиот вентил. што може да се користи за префрлување на медиум со низок притисок на цевководот значи дека елементот за затворање (вентил или плоча за пеперутка) е диск и се ротира околу вратилото на вентилот за да се отвора и затвора.

Електричен автоматски вентил за пеперутка

Електричен вентил од типот на пеперутка
Електричен вентил од типот на пеперутка

Вентил за пеперутка од типот на електричен активиран вентил кој може да се користи за контрола на протокот на разни видови течности како што се воздух, вода, пареа, разни корозивни средства, кал, нафтени производи, течни метали. Во гасоводот главно отсечени и гасови ефект. Уредот за отворање и затворање на вентилот со пеперутка е плоча со пеперутка во форма на диск, која се ротира околу сопствената оска во телото на вентилот, за да се постигне целта за отворање и затворање или прилагодување.

Електричен вентил за пеперутка

Производител на вентили за вентили со електричен активиран тип
Производител на вентили за вентили со електричен активиран тип

Електричниот вентил за пеперутка може да се контролира со PLC, поврзување од серии DCS, преку 4-20ma или 0-10V контрола на струјата, ако на клиентот му треба 485 комуникациска функција, може да биде опремен и со

Во прилог на електричниот вентил за пеперутка, серијата автоматски вентили има и a пневматски вентил за пеперутка (брзината на префрлување ќе биде многу поголема од електричната)

Прирачници за електричен активиран вентил за пеперутка-дуктилно железо

Превземања: Електричен активиран вентил за пеперутка-дуктилно железо.pdf
Брошурите и листовите со податоци не може да се преземат или прикажуваат, испратете ни е-пошта за да побараме, ние ќе ви ги дадеме потребните информации што е можно поскоро.

Побарајте понуда за електричен активиран вентил за пеперутка - дуктилно железо

Поднесете го формуларот подолу и еден од нашите професионални експерти за сервис на вентили ќе биде во контакт со вас наскоро за да разговара за вашите потреби. Ве молиме бидете што е можно поконкретни во однос на потребите за вашата апликација.